Menu główne

 06czytam26

           

                         

 

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”

       12 czerwca 2026 r. o godz. 10:00 nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przynieśli swoją ulubioną książkę, kocyk i poduszkę. Książki można było także wypożyczyć z „przenośnej” biblioteki szkolnej. W ramach akcji Pani Bibliotekarka zorganizowała czytanie na polanie, podczas którego wszyscy uczestnicy akcji oddali się lekturze na świeżym powietrzu. W międzyczasie dla zaczytanych zorganizowano krótką gimnastykę, która ożywiła wszystkich uczestników, a także pobudziła ich koncentrację.

      „Jak nie czytam, jak czytam” to jedna z najpopularniejszych akcji czytelniczych w Polsce. W każdej z poprzednich edycji brało udział około 400 tys. uczniów, którzy manifestowali, że lubią czytać oraz że czytają więcej niż dorośli.

     W naszej szkole w zorganizowanej akcji wzięło udział 125 osób. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze. Pokazała, że czytają wszyscy: młodsi i starsi.

       

 

 

                                                                               

 

 

<p {line- height: 1.5; }