przerwa

„PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

Dnia 9. 10. 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie odbyła się akcja "Przerwa na czytanie". Była to już kolejna międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających podczas przerw. Szkoła w Mostkowie po raz drugi uczestniczyła w tym wydarzeniu. "Przerwa na czytanie" organizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".

O godzinie 10.00 rozpoczęło się czytanie. Dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i dzieci z klas: I-III przygotowano w bibliotece szkolnej tzw. Strefę Czytania. Nasz gość, znana ilustratorka Pani Teresa Bartkiewicz, czytała najmłodszym dzieciom ciekawe bajki. Natomiast uczniowie starszych klas indywidualnie, w zupełnej ciszy, mogli oddać się lekturze. Podczas tej nietypowej przerwy, na szkolnych korytarzach zapadła cisza, podopieczni szkoły przez chwilę przenieśli się w świat literatury pięknej.

W akcji "Przerwa na czytanie" brali udział także nauczyciele i pracownicy szkoły. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 130 uczestników.

Cele akcji, a więc: promocja czytelnictwa; integracja środowiska lokalnego; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;  zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, zostały osiągnięte. Zachęcamy wszystkich uczestników do ich rozwijania.