10kczyt22

Przerwa na czytanie

We wtorek, 25 października2022r. uczniowie naszej szkoły, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, starali się pobić rekord w czytaniu podczas przerw. Po raz pierwszy wzięliśmy udział w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu, które miało na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzień ten był wyjątkowy, inny niż wszystkie, spędzony z książką. Uczniowie podczas przerw w zajęciach czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki. W przygotowanych strefach czytania słuchaliśmy utworów czytanych  przez zaproszonych na to wydarzenie gości: Panią Weronikę Marciniak- emerytowaną nauczycielkę j. polskiego z naszej szkoły oraz Panią Zofię Zmarzlik- pracownika Miejskiej Biblioteki w Barlinku. Przedszkolaki również chętnie przyłączyły się do akcji i z zaciekawieniem słuchały bajek czytanych przez panie nauczycielki- Panią Katarzynę Janic- szkolną bibliotekarkę oraz Panią Paulinę Dwojewską- wychowawczyni grupy przedszkolnej. Czytała dla nas także nauczycielka j. polskiego- Pani Ewa Dyk.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom i osobom zaangażowanym w realizację tego projektu.