05Patron24

Dzień Jana Pawła II

17 maja rozpoczęły się w naszej szkole rekolekcje dla dzieci, które prowadził ks. Marcin Krycki- wikariusz parafii w Lipianach. Poprzedziły one uroczyście obchodzony przez całą społeczność szkolną Dzień Patrona Szkoły Jana Pawła II.

Szkolne świętowanie rozpoczęliśmy 21 maja zapalając znicze przed obeliskiem Papieża Polaka. W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście: burmistrz Barlinka Pani Bernarda Lewandowska, zastępca burmistrza Pan Krzysztof Paszek, proboszcz parafii ks. Andrzej Grochowski oraz ks. Ryszard Iwaniuk- proboszcz z Przybiernowa.

Po przejściu do Kościoła odbyła się msza święta z rekolekcyjnym kazaniem ks. Ryszarda oraz błogosławieństwem z relikwiami Jana Pawła II.

Po powrocie do szkoły wszyscy uczestniczyliśmy w akademii pod hasłem
„Podążaj z nami ścieżką Jana Pawła II”, w wykonaniu dzieci klas IV-VI oraz szkolnego zespołu „Promyczki”, pod koordynacją Pani Anny Zajkowskiej i Pana Andrzeja Galbarczyka.

Po tradycyjnym wspólnym tańcu dla Jana Pawła II dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- III udały się na kiełbaski z grilla, słodki poczęstunek oraz zabawy muzyczno – ruchowe. Natomiast dzieci klas starszych uczestniczyły w konkursie wiedzy o naszym patronie, podchodach z Janem Pawłem II oraz meczu piłki nożnej. Na zakończenie sportowych zmagań uczniowie spotkali się na wspólnym poczęstunku przy ognisku.

{youtube}https://youtu.be/KZIXzI5KyFI?si=TvTEyc9ChCWKH5sY{/youtube}