Menu główne
genti dama tip postas

           

                03teatrpiasku24

 

             W poniedziałek  4 marca uczniowie klas IV - VIII  wraz z opiekunami,  udali się w artystyczną podróż do krainy lodu, magii i czarów.

         Czy pamiętamy przepiękną baśń i opowieść o „Królowej Śniegu”?  Teatr  Piasku Tatiany Galitsyny w gorzowskiej Filharmonii,   zaprosił nas do ponadczasowej historii Kaja i Gerdy, opowiedzianej lodem, śniegiem, piaskiem i światłem.  Królowa Śniegu zabrała nas do krainy wiecznego śniegu i swojego lodowego zamku. Wszyscy poczuliśmy dreszczyk emocji oraz niezwykłą fascynację, przeżywając tę piękną, zimową opowieść.  Oglądając tę magiczną, zimową baśń, przenieśliśmy się wspólnie do innego wymiaru,  mając styczność z czymś, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyliśmy.  Nowatorska technika malowania na piasku ukazała nam niesamowite efekty i wrażenia. Spektakl był bardzo ekscytujący i wyjątkowy, trzymał nas cały czas w napięciu. Przedstawiane obrazy znakomicie współgrały z aktorami, a magia scenerii przeniosła nas w świat fantazji. Ponadczasowa baśń „Królowa Śniegu” kryła w sobie wiele przekazów i mądrości życiowych. ,,Dobrem i miłością,   możemy zmienić świat,  pod warunkiem, że szczerze zaczniemy od siebie''. Te słowa były  puentą oglądanej baśni, a samo przedstawienie zmusiło nas do refleksji i zastanowienia.

          Teatr Piasku pokazał, nam wszystkim, że współczesną sztukę teatralną odbieramy już na wielu poziomach. Zdecydowanie polecamy spektakl tym wszystkim, którzy oczyma wyobraźni pragną przenieść się w świat magii i fantazji, ujrzeć fantastyczną interpretację przepięknej, lodowej baśni, poznać coś nowego, czując  dreszczyk emocji.