„Dziś dla babci słońce mamy

i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa

i piosenki śpiewa wnusia”.

Dzień Babci i Dziadka to uroczystość, którą co roku obchodzimy w naszym przedszkolu. 9 lutego odświętnie ubrane dzieci z niecierpliwością od samego rana wyczekiwały zaproszonych gości. W tym szczególnym dniu przedszkolaki z dwóch grup przedszkolnych wraz z Paniami przygotowały dla przybyłych gości przedstawienie w formie muzyczno- słownych wystąpień. Były recytowane wiersze, śpiewane piosenki i wspólne tańce. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Dopełnieniem całej uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany dzięki zaangażowaniu Rodziców. Na koniec wszystkie wnuczęta głośno odśpiewały „Sto lat”, które wzruszało wszystkich gości. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie przygotowanych upominków i zrobienie wspólnych zdjęć.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, szczęścia i samych pomyślności w dalszym życiu.