Menu główne
genti dama tip postas

           

                12spotsw23

  

 

 

Jasełka i Wigilia Szkolona

19 grudnia cała nasza społeczność szkolna została zaproszona do małego miasteczka Betlejem, aby wspólnie rozważać tajemnicę Bożego Narodzenia. Podczas wzruszających Jasełek przygotowanych przez naszych uczniów pod opieką Pani Anny Zajkowskiej i Pana Andrzeja Galbarczyka, przenieśliśmy się       w czasie myślami i sercem, by razem radować się z narodzin Jezusa.

         Po Jasełkach wszyscy spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu i wigilijnym poczęstunku na stołówce szkolnej.

 

 

Spotkanie Świąteczne

20 grudnia odbyło się w naszej szkole Spotkanie Świąteczne dla mieszkańców Mostkowa i okolicy, na które licznie przybyli rodzice i bliscy naszych dzieci oraz burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński, zastępca burmistrza Pan Krzysztof Paszek, radni Pan Jacek Poleszczuk, Pan Cezary Michalak i Pan Rafał Szczepaniak, sołtys i prezes OSP w Mostkowie Pan Roman Wilk z druhami oraz proboszcz Andrzej Grochowski. Po wzruszających życzeniach Pani Dyrektor Iwony Galbarczyk uczniowie zaprosili gości na Jasełka, podczas których z pełnym zaangażowaniem przedstawili losy Świętej Rodziny. Magiczny bożonarodzeniowy nastrój i zachwyt wzbudziły świąteczne choreografie taneczne oraz piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i zespołu śpiewaczego SONATA.

Swoje życzenia bożonarodzeniowe złożyli również przybyli goście, po których wszyscy tradycyjnie podzielili się opłatkiem i przystąpili do poczęstunku wigilijnego. Podczas spotkania można było zakupić świąteczne stroiki i dekoracje, wykonane przez naszych uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

{youtube}https://youtu.be/U3TV8CHwgU0?si=RmgxckIWuFo6kvOv{/youtube}