12pierniki23

Zapach świąt - warsztaty cukiernicze

Aby poczuć ten wyjątkowy zapach zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyły w warsztatach cukierniczych, które przeprowadził Pan Wojciech przy pomocy Pani Moniki ze „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia historii piernika i jego tradycyjnej receptury oraz niezbędnych składników. Następnie dzieci własnoręcznie dekorowały pierniki. Podczas ozdabiania używały kolorowych ozdób oraz lukru plastycznego. Tak powstały słodkie Mikołaje, renifery Sveny i Olafy bałwanki.

Pieczenie i zdobienie pierników to piękna tradycja i fantastyczna zabawa. Małe dziecięce rączki ugniatały, mieszały, wałkowały i dużą frajdę z tego miały. Na koniec degustowały i piernikowym zapachem się delektowały.