Menu główne
genti dama tip postas

           

                11andrzejki23

  

„Hokus- pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

29-30.11.2023r.

Andrzejkowy wieczór wróżb celebrujemy 29 listopada, zazwyczaj w wigilię świętego Andrzeja. Dawniej święto to miało charakter matrymonialny i było przeznaczone wyłącznie dla panien. Obecnie w tym dniu organizuje się zabawy andrzejkowe połączone z tańcami i wróżbami. Jest to okazja do towarzyskich spotkań przy wesołej zabawie.

         W naszej szkole odbyły się trzy zabawy andrzejkowe, dla przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych, dzieci klas I-III i uczniów klas IV- VIII. Wychowawcy klas, Samorząd Uczniowski przy wsparciu opiekunów oraz rodzice naszych uczniów zadbali o wyśmienitą zabawę, słodki poczęstunek, różnorodne wróżby i wyjątkowo magiczną atmosferę imprez szkolnych.

                                   „Andrzeju, Andrzeju nasz dobrodzieju, dobrą wróżbę daj!”