mis

Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowe święto, w tym roku  obchodzone w naszej szkole 24 listopada. Ma ono na celu uczczenie jednej z najbardziej znanych i ukochanych zabawek dzieciństwa. Od 1902 roku pluszaki szybko podbiły serca dzieci na całym świecie i  stały się jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek. W 2002 roku, w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego misia, ustanowiono Dzień Pluszowego Misia. Do chwili obecnej miś, będący symbolem pocieszenia i bezpieczeństwa, pozostaje jednym z najbardziej  trwałych symboli dzieciństwa.

Z okazji urodzin tej kultowej zabawki, przedszkolaków z naszych oddziałów przedszkolnych i uczniów szkoły odwiedził Miś Panda ze swoimi przyjaciółmi z Barlineckiego Ośrodka Kultury Panorama w Barlinku. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy świętować urodziny Misia podczas zabawnego przedstawienia oraz wspólnych zabaw.