swiety

W październiku odbył się religijno-plastyczny konkurs pt. „Mój ulubiony święty”.

Celem konkursu było m.in.: propagowanie wartości chrześcijańskich, wskazywanie pozytywnych wzorców postępowania, pogłębienie wiedzy na temat życia świętych, wzmacnianie świadomości istnienia dobra w każdym człowieku, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i zdolności plastycznych dziecka. Uczniowie oraz przedszkolaki przygotowali 17 prac konkursowych formatu A3, wykonanych dowolną techniką. Prace przedstawiały wizerunki świętych: św. Jana Pawła II, św. Faustyny Kowalskiej, św. Agaty, św. Weroniki, św. Jakuba, św. Franciszka, św. Floriana oraz Matki Bożej.

Prace były różnorodne. Każda inna, piękna, wyjątkowa, odzwierciedlała sympatię uczestnika do postaci oraz prezentowała zdolności artystyczne.

Komisja wyróżniła cztery prace, każdą z innej grupy wiekowej oraz wykonaną inną techniką. 17 listopada wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i słodki upominek. Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie i rozwijanie wrażliwości na wartości wyższe.