11Dziady23

W poniedziałek 13 listopada odbyła się wycieczka młodzieży klas VI – VIII do Barlineckiego Ośrodka Kultury „Panorama”. Wspólnym  celem było obejrzenie spektaklu teatralnego Adama Mickiewicza pt. „Dziady” cz.II, w wykonaniu aktorów Teatru ARTENES we Wrocławiu. Oryginalny obraz dramatu wileńsko – kowieńskiego wzbogacono fragmentami scen z części III. Interesująca scenografia, niezwykłe kreacje aktorskie wywołały zainteresowanie naszej młodzieży. Ciekawa inscenizacja wprowadziła nas w nastrój odprawianych guseł. Charakteryzacja aktorów idealnie dopełniła dobrą grę, a wplatana muzyka i odgłosy przyprawiały o dreszcze. Momentami mieliśmy wrażenie, że rzeczywiście bierzemy udział w wywoływaniu duchów. Wspólny wyjazd zachęcił nas do obcowania ze sztuką teatralną oraz przybliżył szkolną lekturę.

Po spektaklu wybraliśmy się na wspólny lunch oraz jesienny spacer ulicami miasta, podczas którego niezwykłą atrakcją okazało się karmienie gołębi. Spotkanie z ptakami wywołało wiele radości wśród uczniów.

Do szkoły wróciliśmy w dobrych humorach.