Menu główne
genti dama tip postas

           

                IMG 2806

„Ja to mam szczęście…”

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2023r.

  

„Ja to mam szczęście, że w tym momencieżyć mi przyszło,
w kraju nad Wisłą…”

         Słowa tej piosenki rozbrzmiewały w murach naszej szkoły 10 listopada, podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.

Ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. Upamiętnia bowiem odzyskanie w 1918r. niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli. 11 listopada wszyscy Polacy świętują swoją niepodległość oraz upamiętniają bohaterów, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

Nasza społeczność szkolna celebrowała niepodległość Ojczyzny wraz z zaproszonymi gośćmi: burmistrzem Barlinka Panem Dariuszem Zielińskim, radnym Mostkowa Panem Jackiem Poleszczukiem, radnym Barlinka Panem Rafałem Szczepaniakiem oraz sołtysem Mostkowa Panem Romanem Wilkiem.
W barwach narodowych wszyscy spotkali się na patriotycznej akademii pod hasłem „Droga do wolności”, którą rozpoczęła przejmująca przemowa Pani Dyrektor Iwony Galbarczyk. Następnie w ramach udziału w akcji „Szkoła do hymnu” uroczyście odśpiewano hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas apelu dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały wzruszające piosenki patriotyczne. Emocjonującym akcentem spotkania była emisja filmu nagranego z udziałem naszych uczniów i przedszkolaków „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Po akademii uczniowie, grono pedagogiczne oraz przybyli goście zaproszeni zostali do wspólnego tradycyjnego poloneza oraz przemarszu ulicami Mostkowa w patriotycznym korowodzie, w asyście strażaków z OSP Mostkowo.

Wspólne świętowanie tego dnia utwierdziło wszystkich w przekonaniu i dumie, jak dobrze być Polką, jak dobrze być Polakiem…

 

  Kliknj link aby obejrzeć film.   

   {youtube}https://youtu.be/tIYcQRlbf60?si=XJojW_nhrJsR1nSy{/youtube}

{youtube}https://youtu.be/wB355QvPhKE?si=2EN2DhJBxeuAhebZ{/youtube}