10pszczoły23

Warsztaty pszczelarskie

26 października 2023r. wszystkie przedszkolaki z dwóch oddziałów przedszkolnych wraz z Paniami wzięły udział w warsztatach pt. „ Pszczoły nasi mali przyjaciele”. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się jakie są akcesoria pszczelarskie, czyli co jest niezbędne do pracy w pasiece, dlaczego pszczelarz nosi kombinezon oraz jak wygląda praca przy ulu. Następnie zajrzeli do domu pszczół oraz wysłuchali informacji o produktach pszczelich, jak są zrobione i wyprodukowane. Dowiedzieli się również jak zachowywać się w towarzystwie pszczół. W dalszej części spotkania mieli okazję zrobić pamiątkowe świece z węzy pszczelej, które zabrali ze sobą. Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom i odznakę „młodego pszczelarza” oraz słoiczek smacznego miodu z Pasieki Imago.