Menu główne
genti dama tip postas

           

                język

                   

Europejski Dzień Języków

 

         

Co roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto ma na celu zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych  oraz propagowanie zalet różnorodności językowej..

W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień w czwartek 28 września.

W tym roku przebieg tego ciekawego dnia przyjął odrobinę inną formę niż co roku. Oddziały klas 1-3 oraz 4-8 spędziły swój aktywny czas na grach i zabawach językowych, które były pełne wyzwań. Organizatorzy przygotowali 6 stanowisk zadaniowych, przy których uczniowie mieli sporo łamigłówek i wyzwań językowych począwszy na dobieraniu i łączeniu flag z nazwami krajów po grę MEMORY czy parowaniu zdjęć sławnych miejsc na świecie z ich nazwami. Na specjalny dźwięk każda grupa z danego stanowiska wstawała i przechodziła do kolejnego stolika, według wskazówek zegara, gdzie czekało nowe pełne wyzwań zadanie do wykonania. Tym sposobem, każde dziecko miało szansę na nowe działanie i aktywne zaangażowanie w wykonanie interesującego ćwiczenia językowego.

Dzieci cały prze całą godzinę miały ręce pełne roboty, a nad wszystkim czuwała klasa VII, która wcześniej przygotowała wraz z opiekunami materiały i zadania dla kolegów i koleżanek oraz służyła pomocą, gdy pojawiały się trudności.

W tym dniu odbył się również konkurs wiedzy na temat języków obcych i krajów europejskich przeprowadzony w poszczególnych klasach w formie quizu. Najlepsze wyniki z poszczególnych klas oraz pierwsze miejsca osiągnęli następujący uczniowie:

kl.4 Sebastian Ciołek, Hanna Mierzwa, Wiktoria Wasilewska

kl.5 Piotr Oszczyk, Edyta Mądzelewska, Lena Jędroszkowiak

kl.6 Kamil Prymus

kl.8 Oskar Maliszewski, Patrycja Kisała

Uczniowie ci otrzymali gratulacje, dyplomy oraz nagrody niespodzianki, które zostały wręczone przez p. Dyrektor 9 października br.

Obchody Europejskiego Dnia Języków można uznać za udane i pełne aktywnego zaangażowania, zarówno ze strony uczestników jak i organizatorów.

Szczególne podziękowania dla klasy VII, która bardzo chętnie zaangażowała się w przygotowanie i obchody tego dnia w naszej szkole.

                   Organizatorzy: p.Izabela Szkwarek i p.Małgorzata Muzyk