Święto wszystkich Przedszkolaków

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone u nas w przedszkolu co roku 20 września. Z tej okazji Panie z grup przedszkolnych zapewniły dzieciom atrakcje i zabawy. Uroczystość obfitowała w różne zawody sportowe oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Było wesoło i kolorowo. Na zakończenie wszystkie Panie złożyły przedszkolakom życzenia a Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk wręczyła każdemu odznakę Super Przedszkolaka, dyplom oraz słodki upominek zakupiony przez Rodziców. Resztę dnia przedszkolaki spędziły na szkolnym placu zabaw.

Dodatkowo w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 26 września dzieci z oddziału przedszkolnego „Pracowite Pszczółki” udały się do Barlinka. W tym roku dla wszystkich sześciolatków Gminy Barlinek zorganizowana została Przedszkolna Olimpiada Sportowa. Zawody odbyły się na boisku Orlik ul. Leśna 10 w Barlinku a organizatorami były: Niepubliczne Przedszkole „Bratek” oraz Przedszkole Miejskie Nr 1. Przedszkolaki zmagały się w ciekawych konkurencjach tj. bieg z woreczkiem na głowie, slalom z dużą piłką, slalom zręcznościowy z piłką i kołem hula hop. Z wielkim zaangażowaniem dzieci podchodziły do każdej konkurencji i wszystkie zadania wykonały bezbłędnie. Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na posiłek, pyszne kiełbaski z grilla, popcorn i watę cukrową.

Na zakończenie olimpiady każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Wyjazd zakończył się wspaniale, zadowoleni i szczęśliwi wszyscy wrócili autokarem do naszego przedszkola.

Następnie 2 października dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się do sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury „Panorama” na spektakl dwóch bajek „ Czerwony Kapturek” i „Królewna Śnieżka”. Organizatorami spektaklu byli Niepubliczne Przedszkole „Bratek” oraz Przedszkole Miejskie Nr 1. Spektakl „Czerwony Kapturek” opowiadał o przygodach znanej na całym świecie dziewczynki w czerwonym kapturku podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka. Spotkanie z wilkiem omal nie skończyło się tragicznie, gdyż przez nieostrożność dziewczynki wilk połknął zarówno ją, jak i babcię. Na szczęście obie uratował gajowy. Po pierwszej bajce wszystkie dzieci wykonały wspólne tańce do znanych piosenek. Następnie rozpoczął się drugi spektakl „Królewna Śnieżka”, który opowiadał o młodej dziewczynie Śnieżce i jej okrutnej, zazdrosnej macosze. Kobieta nie mogąc znieść urody swojej pasierbicy zleciła pozbycia się jej. Jednak dziewczynie udało się uciec i zamieszkała w domu siedmiu krasnoludków.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały kolorowego balona, jabłko, zestaw kredek świecowych i kolorowanki dla całej grupy. Był to wspaniały dzień radosnej zabawy, pełen uśmiechów wszystkich dzieci.