W poszukiwaniu Jesieni.

28 września dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie wybrały się na spacer w poszukiwaniu nowej pory roku- Jesieni. Pogoda i temperatura za oknem nie wskazywały jednak nadchodzącej zmiany. Był to już czwarty dzień kalendarzowej Jesieni i dzieci wiedziały, że z drzew zaczęły spadać kasztany, żołędzie oraz, że na drzewach pojawiła się jarzębina. Na spacerze przedszkolaki sprawdziły jaki pozytywny wpływ na samopoczucie ma przytulanie się do drzew. Wszyscy z radością zbierali kolorowe liście, kasztany i inne dary jesieni, które przyniosła ze sobą Pani Jesień.

Z pełnym i ciężkim koszem zbiorów wróciliśmy do przedszkola, a w naszym Kąciku Przyrody pojawiła się nowa, jesienna ekspozycja. Spacer upłynął wszystkim w bardzo miłym nastroju.