wykopki

Wykopkowy zawrót głowy

W czwartkowe popołudnie 21 września chętni uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Zajkowskiej, Pani Doroty Dei i Pana Andrzeja Galbarczyka uczestniczyli w wykopkach. Ochoczo i z uśmiechem na twarzy przeszli ze szkoły na pole Pana Sołtysa Romana Wilka. Wielką atrakcją ziemniakowego zbierania okazała się kopaczka, za którą dzieci szły i zbierały swoje ziemniaczane okazy. Największą frajdą była jednak możliwość przejechania się polnymi drogami na przyczepie ciągnikowej. Wykopki okazały nie tylko pożyteczną pracą, ale przede wszystkim dobrą zabawą.

Po powrocie do szkoły na wykopkowych pracowników czekały gorące kiełbaski, ziemniaki z ogniska oraz mrożona herbatka. Po chwili odpoczynku
i regeneracji sił, dzieci rozpoczęły sportowe gry i zabawy na boisku Orlik.

Dziękujemy Panu Romanowi Wilkowi za zaproszenie na wykopki, które pozwoliły dzieciom uczestniczyć w wyjątkowym powrocie do przeszłości.