Od kropki zaczęło się wszystko….

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy 15 września w 196 krajach na całym świecie. Święto to dedykowane głównie dzieciom w różnym wieku zapoczątkowała historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, bohaterki książki pod tytułem „ The Dot” autorstwa Petera H. Reynoldsa. Opowieść o wyjątkowej nauczycielce plastyki oraz dziewczynce, która od zwykłej kropki rozwinęła swój talent, a także uwierzyła w swoje możliwości, szybko zyskała popularność wśród najmłodszych dzieci.

Od 2008 roku kropkowy dzień stał się świętem odkrywania talentów, kreatywności i rozwijania nieograniczonej wyobraźni. Świętuje się go przede wszystkim w przedszkolach i szkołach. Tak też było w naszej szkole i oddziałach przedszkolnych. Tego dnia wszystko zaczynało się od   .