Menu główne
genti dama tip postas

           

                06naszezdr23

                   

XX edycja gminnego konkursu profilaktycznego „Nasze zdrowie” 

„Wolni od uzależnień” -   słowa gminnej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, stały się mottem  tegorocznego konkursu profilaktycznego,   który  odbył się w dniu 13 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie. Była to okrągła XX edycja konkursu NASZE ZDROWIE, konkursu, który opracowany został dla potrzeb szkoły z uwzględnieniem  zainteresowań  rozwojowych  jej  uczniów. O  tym, jakie zagrożenia niosą za sobą uzależnienia od  używek, jak również o tym, jak  bardzo szkodliwy  jest ich wpływ na zdrowie i nasze życie, doskonale wiedzą  uczniowie szkół Gminy Barlinek. W  tym roku szkolnym udział w nim wzięło 5 szkół;  uczniowie  klas VII -  VIII ze  Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Nr 4  w Barlinku, uczniowie klasy VIII ze Szkoły dla Dorosłych w Barlinku, uczniowie ze Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym "Bratek" w Barlinku  oraz uczniowie  naszej szkoły.  Każdą szkołę reprezentowała  pięcioosobowa drużyna. Gościliśmy  u siebie przedstawicieli Sanepidu oraz pedagogów i nauczycieli z  zaprzyjaźnionych szkół.

Celem  konkursu, który organizujemy w  naszej szkole już od  20 lat jest promocja  zdrowego stylu życia, uświadamianie negatywnych skutków działania środków  psychoaktywnych, motywowanie do rozwiązywania problemów oraz zapobieganie zagrożeniom dnia dzisiejszego w myśl hasła „Wolni od uzależnień”. Wspólnie zmagaliśmy się z wieloma zadaniami dotyczącymi profilaktyki uzależnień i promowania zdrowego sposobu odżywiania. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą na temat zagrożeń  wynikających z wszelkiego rodzaju używek. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody samodzielnie wykonane w wersji leśnego ogrodu, ufundowane przez Burmistrza Gminy Barlinek p. Dariusza Zielińskiego, za które składamy serdeczne podziękowania. Konkurs zakończyły podchody rekreacyjne na terenie naszej szkoły oraz wspólne integracyjne ognisko.

Mamy nadzieję, że dzięki wzbogaceniu uczniów  szkół w wiedzę dotyczącą uzależnień będą oni promować we własnych domach szeroko idącą wstrzemięźliwość i zdrowy, rozsądny  styl życia.