06teat23

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "Niewinna gra"

W dniu 6 czerwca 2023 roku odbył się w naszej  w szkole spektakl profilaktyczny Teatru „Kurtyna” z Krakowa,  pt. ,,Niewinna gra”. W spektaklu poruszony został problem zdrowego stylu życia oraz profilaktyki uzależnień. Aktorzy, w sposób zabawny a jednocześnie  edukacyjny, przedstawili metody korzystania ze smartfonów i tabletów, chroniące młodzież przed uzależnieniem. Spektakl zwrócił uwagę na coraz częściej pojawiające się problemy psychiczne u młodych ludzi w związku ze zbyt częstym i długim korzystaniem z telefonów komórkowych, komputera czy  laptopa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych osób. Poznali sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami oraz nawiązywania bezpiecznych relacji w sieci.

Przedstawienie dało uczniom okazję do głębszych przemyśleń na temat wartości, którymi powinniśmy się kierować w życiu.