06wenecja23

Wycieczka do Biskupina i Wenecji

6 czerwca dzieci z klas I-III pojechały wraz ze swoimi wychowawczyniami do Biskupina i Wenecji. Ponieważ pogoda była cudowna i sprzyjała dziecięcym wędrówkom, aktywnie spędzili cały dzień zwiedzając osadę w Biskupinie oraz Wenecję.

Swoją wycieczkę uczniowie rozpoczęli od przejazdu kolejką do Wenecji, gdzie zwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Po zakupie pamiątek i powrocie kolejką do Biskupina udali się w rejs statkiem pasażerskim „Diabeł Wenecki” po Jeziorze Biskupińskim. Widoki były przepiękne, a radość dzieci bezcenna. Po rejsie przyszedł czas na zwiedzanie głównego punktu programu, rezerwatu archeologicznego w Biskupinie oraz lekcję muzealną, podczas której dzieci własnoręcznie wykonały paciorki.

Po całym dniu fascynującego zwiedzania podróżnicy udali się na ciepły posiłek i lody. Po odpoczynku i zakupie pamiątek wyruszyli w drogę powrotną do domu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z wielkim bagażem niezapomnianych przeżyć i wspomnień wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.