05egz23

Egzamin Ósmoklasistów 2023

W piękne, wiosenne dni 23, 24 i 25 maja uczniowie klas ósmych przystąpili do trzech bardzo ważnych egzaminów. We wtorek wykazali się wiadomościami z języka polskiego, w środę zmagali się z zadaniami z matematyki, zaś w czwartek sprawdzili swoje umiejętności językowe z języka niemieckiego.

Choć egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, to przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Uzyskany wynik egzaminu stanowi połowę wszystkich punktów, które decydują o przyjęciu ucznia do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Na drugą połowę punktów składają się oceny na świadectwie szkolnym ucznia oraz inne jego osiągnięcia.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca 2023 roku, na które z niecierpliwością czekają nasi uczniowie, wychowawca Pan Grzegorz Stanisz, rodzice oraz całe grono pedagogiczne.