05JPII23

W duchu Jana Pawła II

Tegoroczne obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy już na kilka dni przed 18 maja, a więc rocznicą urodzin Karola Wojtyły. W piątek, 12 maja odbył się w szkole Przegląd Piosenki poświęconej Janowi Pawłowi II, w którym udział wzięli chętni uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych. Jury wyróżniło trzy wykonania oraz następujących wykonawców: duet: Julię L. i Gabrielę P., trio: Hannę M., Maję S. i Polę G. oraz Zofię J. Laureatki zaprezentowały swoje wykonania jeszcze raz, podczas uroczystości szkolnej w Dniu Patrona.

W dniach 16-18 maja uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach. Naukom i ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. Robert Mrozowski- proboszcz z Brzezin, wieloletni duszpasterz młodzieży. Spotkaniom towarzyszyła refleksja, modlitwa, śpiew i elementy dramy.

18 maja 2023 r. był dla całej społeczności szkolnej dniem szczególnym. W godzinach porannych wszyscy zgromadzili się na placu przed szkołą, by złożyć kwiaty i znicze pod obeliskiem. Po Mszy św. odbyła się wyjątkowa i uroczysta akademia pt. „Jan Paweł II- misjonarz świata” oraz wspólny taniec do utworu pt. „Nie lękajcie się”. Tego dnia gościliśmy ks. Jeremiego Cabugę, który przybył do nas z zaprzyjaźnionej Kenii. Opowiedział o swoim kraju oraz podziękował za pomoc i wsparcie, którym obdarzamy uczniów w Kipsing. Tego dnia nie zabrakło również tradycyjnych papieskich podchodów- stacji zadaniowych związanych z osobą Karola Wojtyły- Jana Pawła II oraz wspólnego poczęstunku.

Janie Pawle II, chcemy szerzyć Twoje ideały, tak by świat był piękny cały.

Kliknj link aby obejrzeć film.       {youtube}https://youtu.be/hP5c7rucTD0{/youtube}