04tydprof23

Tydzień ekologiczno- profilaktyczny

"O zieleń dbamy, czyste powietrze mamy…" – pod takim hasłem w dniach 17 – 21 kwietnia odbył się w naszej szkole Tydzień ekologiczno- profilaktyczny. Uczniowie bardzo licznie włączyli się w różnego rodzaju działania i zadania. Wykorzystali swoje doświadczenie oraz wiedzę, kształtowali poczucie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Promowali  zdrowy styl życia, zdrową żywność, racjonalne odżywianie, utrwalali pojęcia ekologia, recykling, segregacja śmieci. Przeprowadzane były  programy profilaktyczne, quizy,  krzyżówki, zajęcia dotyczące agresji, przemocy i zdrowia. Wspólnie wykonaliśmy plakaty „ZIEMIA – nasza zielona planeta”, sadziliśmy rośliny oraz kwiaty. Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „ Sprzątamy dla Polski”,  podczas której porządkowaliśmy otoczenie Mostkowa i tereny szkoły. W trakcie szkolnego apelu podsumowano wszystkie nasze działania, wręczono dyplomy i nagrody wyróżniającym się w konkursach uczniom oraz klasom. Wszystkim działaniom towarzyszyła refleksja konieczności ochrony środowiska oraz wpływu człowieka na stan natury. Mamy nadzieję, że podjęte działania, uświadomią wszystkim, że jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody, a chroniąc ją gwarantujemy sobie zdrowsze i lepsze życie. Każdy jest mieszkańcem naszej planety, dlatego też każdy powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Wzrost wrażliwości naszych najmłodszych i młodzieży na piękno przyrody to konieczność jej ochrony dla siebie i przyszłych pokoleń.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom.