Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

4 kwietnia 2023r. Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wraz z Paniami wybrały się na II Barlinecki Marsz na rzecz integracji z osobami ze spektrum Autyzmu, organizowany przez Niepubliczne Przedszkole "Bratek". Wszyscy zostaliśmy zaproszeni do Barlinka na Rynek miejski, gdzie rozpoczął się marsz. Wspólnie przeszliśmy się ulicami miejscowości. Podziwialiśmy przy tym piękno Barlineckiego miasta, między innymi: mury obronne, jezioro oraz Park im. Emanuela Laskera. Po spacerze wróciliśmy na Rynek, aby razem poruszać się i potańczyć w rytm różnych piosenek. Na koniec marszu każdy otrzymał słodki upominek.

Nasza wycieczka nie skończyła się na tym. Zaraz po marszu pojechaliśmy autobusem na "Szlak Przygody nad Jeziorem Barlineckim" by móc podziwiać kolejną atrakcję miasta. Zanim zaczęliśmy długi ale ciekawy spacer wszystkie dzieci z apetytem zjadły smacznego pączka i wypiły soczek. Po słodkim posiłku podziwialiśmy przyrodę i zwierzęta mieszkające w Puszczy Barlineckiej. Widząc koniec szlaku wiedzieliśmy, że nadszedł koniec naszej wycieczki. Zmęczeni, ale z dobrymi humorami wróciliśmy do przedszkola.

Tego dnia w szkole cała społeczność wzięła udział w akcji Na NIEBIESKO DLA AUTYZMU. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przyszli ubrani w kolorze  niebieskim, by wesprzeć i okazać solidarność z osobami zmagającymi z zaburzeniem neurorozwojowym jakim jest autyzm.