04rajdwios23

Do Mostkowa zawitała wiosna…

1.04.2023r.

1 kwietnia odwiedzili naszą szkołę uczestnicy Rajdu Wiosennego Nordic Walking „W poszukiwaniu wiosny”. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli i w asyście strażaków spotkali się z amatorami Nordic Walking na Podgórzu. Razem wyruszyli do szkoły szukając po drodze oznak wiosny. Mimo kapryśnej pogody radosny nastrój udzielał się wszystkim. W wiosennej aurze uczestnicy rajdu przybyli do szkoły, gdzie czekała na nich ciepła herbatka oraz kiełbaski z grilla.

Po chwili odpoczynku wszyscy zaproszeni zostali do wykonania tradycyjnej palmy wielkanocnej oraz do udziału w warsztatach ozdób świątecznych. Dzieci uczestniczyły w konkursie i quizie przyrodniczym, warsztatach plastycznych „Jajeczka Wielkanocne” i „Wiosenny obraz” – malowanie na streczu oraz brały udział w zawodach sportowych na boisku Orlik. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość degustacji bab i mazurków wielkanocnych, podczas konkursu wypieków. Zwycięzcy wszystkich kategorii konkursowych otrzymali z rąk Burmistrza Pana Dariusza Zielińskiego, Pani Dyrektor Iwony Galbarczyk oraz Pani Katarzyny Mielcarek dyplomy i nagrody.

Na zakończenie spotkania odbył się koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu zespołu SONATA z Mostkowa oraz wspólny świąteczny obiad, a po nim tradycyjne zdjęcie z palmą wielkanocną.