03dwody23

Dzień Wody

Dziś w przedszkolu mamy modę

dzieci oszczędzają wodę.

Wszyscy zawsze pamiętają

krany mocno zakręcają

aby woda nie kapała

i do zlewu uciekała.

Właśnie tą rymowanką we wtorek, 21 marca, dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczęły Światowy Dzień Wody. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat najcenniejszego płynu naszej Ziemi- czyli wody. Dzieci dowiedziały się czym jest woda, w jakiej postaci występuje w przyrodzie, jaki ma wpływ na życie i zdrowie człowieka, roślin i zwierząt oraz w jaki sposób można ją oszczędzać. Następnie przeszliśmy do wykonania wolnych doświadczeń, z których później wyciągaliśmy wnioski. Badaliśmy i poznawaliśmy różne właściwości wody: smak, zapach, kolor i odgłosy. Wszystkie zaplanowane działania przeplatane były zabawami ruchowymi. Na koniec zajęć dzieci rozwiązywały zagadki słowne oraz wykonały prace inspirowane tematem wody. Wszystkie Przedszkolaki po zajęciach zgodnie stwierdziły, że woda jest największym skarbem, bez którego nie byłoby życia na Ziemi.