03dwios23

„Maszeruje Wiosna…”

Pierwszy Dzień Wiosny to wyjątkowa okazja na radosne powitanie nowej pory roku. Budząca się do życia przyroda dostarcza wszystkim wielu inspiracji. Przede wszystkim pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, oznacza, że można przyjść do szkoły w niecodziennym, wiosennym stroju. Kreatywność uczniów
w tym roku była ogromna.

W wiosennych strojach, z gaikami i instrumentami, przedszkolaki
i uczniowie wraz z nauczycielami, pod przewodnictwem Marzanny – zimowej panny, wyruszyli w wiosennym korowodzie ulicami Mostkowa. Po spacerze dzieci udekorowały gaikami teren szkolny, a następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych na szkolnym placu zabaw.

21 marca to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Cała społeczność szkolna solidaryzując się z tymi osobami założyła do szkoły kolorowe skarpetki nie do pary.

Na powitanie kwiecistej pory roku dzieci przynosiły do szkoły w pierwsze wiosenne dni sadzonki i nasiona kwiatów, które później zostały posadzone
i posiane na terenie szkolnym.

Na zakończenie wiosennego tygodnia, w piątek odbyła się w szkole długo wyczekiwana noc integracyjna dla uczniów klas IV- VI. Noc w szkole była okazją do integracyjnych zbaw i utrwalenia koleżeńskich więzi w budzącym się do życia po zimowym śnie wiosennym nastroju.

WITAJ WIOSENKO!!!