03dmat23

DZIEŃ MATEMATYKI

16 marca 2023r.

Obchody Dnia Matematyki zapoczątkowane zostały w 2007 roku przez organizację „World Education Games”. Od tego czasu co roku święto matematyki obchodzone jest przez wszystkich , którzy lubią myśleć, liczyć i działać.  Nawet tych, którzy nie przepadają za królową nauk. Obecnie celebrowane jest w 98 krajach świata.

Święto Matematyki to doskonała okazja do ukazania, że nauka może być użyteczna, a nawet potrafi sprawiać przyjemność. Można bowiem uczyć się bez podręczników, poprzez zabawę, gry i aktywne sytuacje zadaniowe. Ponieważ mózg dzieci jest najbardziej chłonny i plastyczny, istotne jest by wprowadzać elementy liczenia jak najwcześniej.  Wiedzą o tym Panie uczące dzieci edukacji wczesnoszkolnej, dlatego w tym wyjątkowym dniu, zorganizowały Olimpiadę Matematyczną dla klas I- III. Zmagania, w których uczestniczyły wszystkie dzieci, oparte były na rozwijaniu myślenia logiczno – matematycznego oraz dobrej, integracyjnej zabawie.

Na wyjątkowe zajęcia „Matematyka na wesoło” oraz konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia na czas zaproszeni zostali uczniowie starszych klas podczas lekcji matematyki. Wszyscy przekonali się, że zadania matematyczne można wykonywać również poprzez zabawę, która motywuje do aktywnego działania i daje satysfakcjonujące efekty. Rozwiązywanie zadań  sprawiało dzieciom przyjemność i przynosiło radość.

Tego dnia chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2023. Do zadań przystąpiły dzieci z klas IV-VIII. Uczniowie przez 75 minut zmagali się z testem złożonym z 30 pytań.

Teraz czekamy na wyniki tych intelektualnych wyzwań!