Menu główne
genti dama tip postas

           

                03dentobus23                        

Aby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

16 marca 2023r. odbyło się spotkanie edukacyjne dla wszystkich przedszkolaków w naszej szkole, przeprowadzone przez panią Reginę Małgorzatę Giniewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Myśliborzu. W czasie spotkania odbyła się pogadanka na temat konieczności dbania o zdrowie swoje i innych. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał informacje na temat podstawowych zasad higieny jamy ustnej, higieny ciała, dbania o zdrowie i zasad prawidłowego czyszczenia zębów. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej i dlaczego tak ważne jest dbanie o higienę osobistą. Pani Regina wytłumaczyła dzieciom czym jest próchnica, jak można jej zapobiec, czym grozi niewłaściwa higiena jamy ustnej. Omówiła i przedstawiła również etapy mycia zębów. Spotkanie było pouczające dla wszystkich słuchaczy. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, zadawały pytania, dzieliły się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Po spotkaniu do naszej szkoły zawitał DENTOBUS- w pełni wyposażony mobilny gabinet stomatologiczny. Dzieci miały możliwość skorzystania z bezpłatnej kontroli stanu uzębienia, za wcześniejszą pisemną zgodą rodziców. Badanie polegało na sprawdzeniu stanu klinicznego zębów. Dzieci bez problemu wchodziły do DENTOBUSA i wychodziły z niego z uśmiechem. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały informacje zwrotne dla rodziców z oceną stanu zębów dziecka w raz z zaleceniami.