03głośneczyt23

"Cała Polska czyta na głos 2.0"

Czytanie książek to nie tylko rozrywka, to przede wszystkim rozwój i możliwość poznania czegoś nowego. Prawda jest taka, że regularne czytanie wpływa – między innymi – na zasób słownictwa i poprawia pracę mózgu. Stąd organizowane są akcje propagujące głośne czytanie.

Nasza szkoła kolejny raz w tym roku szkolnym wzięła udział w takiej akcji. Z okazji Światowego Dnia Głośnego Czytania, 1 lutego 2023r. uczestniczyliśmy w projekcie "Cała Polska czyta na głos 2.0".  Dziesięcioro śmiałków podjęło się czytania, a ich wzmagania zostały nagrane w ramach kółka fotograficznego i umieszczone na platformie akcji głośnego czytania. Link do nagrań:

Szkoła  i  koordynatorzy za przystąpienie do akcji otrzymali certyfikat, a uczniowie gratyfikację w postaci pochwały.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za udział w tym zadaniu i zapraszamy na podobne.

Organizatorzy A.Z. i E.D.