02wale23

DZIEŃ PRZYJAŹNI - WALENTYNKI

10 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Przyjaźni połączony ze zbliżającymi się Walentynkami, czyli corocznym święcie zakochanych przypadającym na 14 lutego. Nazwa Walentynek pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest w Kościele katolickim również tego dnia.

Wszyscy ubrani w kolorze czerwonym przyłączyliśmy się do tradycyjnego świętowania tych dni. W klasach dzieci obdarowywały się laurkami                              i słodkościami, a na przerwach bawiły się przy rytmach walentynkowej muzyki oraz kolorowały tematyczne kolorowanki.

Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów zawierających miłe wyznania, zapewnienia przyjaźni, a czasami miłości. Taką wyjątkową Pocztę Walentynkową zorganizował Samorząd Uczniowski, a do akcji wysyłania walentynek z wielkim entuzjazmem przyłączyła się cała społeczność szkolna.