Menu główne
genti dama tip postas

           

                02pasow.czyt23                        

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Dnia 2 lutego 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na Czytelnika Biblioteki szkolnej. Dla uczniów był to kolejny ważny dzień w szkolnej rzeczywistości, bowiem wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, zapoznali się z regulaminem biblioteki i ze sposobem wypożyczania książek. Następnie zobowiązali się, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym wyjątkowym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać!