Menu główne
genti dama tip postas

           

                01teatr23                        

Wizyta w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

25 stycznia uczniowie klas I- IV odwiedzili Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp., by obejrzeć spektakl pt. „Piękna i Bestia”. Celem wizyty było umożliwienie dzieciom kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo, uwrażliwienie na piękno oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.

Już sam budynek teatru i jego wnętrze bardzo spodobały się uczniom, a spektakl na motywach jednej z najpiękniejszych baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont wprowadził ich w zachwyt.

Wielką niespodzianką dla dzieci było spotkanie z aktorami, które odbyło się tuż po spektaklu. Nasi mali widzowie mogli porozmawiać z odtwórcami poszczególnych ról, zadawać pytania i zrobić sobie wspólne zdjęcie. Miło było nam poznać wszystkich wykonawców, a szczególnie Justynę Jeleń, która wystąpiła gościnnie w teatrze i którą dzieci bardzo szybko rozpoznały, jako grającą jedną z ról w znanym wszystkim serialu telewizyjnym. Ponieważ dla wielu była to pierwsza wizyta w tym wyjątkowym miejscu, po spotkaniu z aktorami zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania teatru. Uczniowie od podstaw poznali pracę wszystkich osób przygotowujących występ teatralny oraz zwiedzili garderoby, pomieszczenia z rekwizytami i kostiumami. Już teraz wiemy, kto pracuje przy przygotowaniu spektaklu i co dzieje się za kulisami teatru. Jesteśmy bogatsi o nowe, wartościowe doświadczenia.

Na pewno odwiedzimy to miejsce niebawem😊