Menu główne
genti dama tip postas

           

                01kubpuch23                        

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia

to dzień urodzin jednego z najukochańszych bohaterów dzieci na całym świecie- Kubusia Puchatka i kolejna rocznica urodzin jego twórcy Alana Alexandera Milne'a.

Tego dnia, a więc w środę 18.01.2023r.  w bibliotece szkolnej dzieci mogły zapoznać się z historią powstania książki „Kubuś Puchatek”. Usłyszały m.in., że: w 1914 roku porucznik Kanadyjskiej armii Gary Colnborn kupił u myśliwego małego misia i potajemnie wywiózł do Wielkiej Brytanii. Miś okazał się przesłodką niedźwiedzicą o imieniu „Winni". Miś trafił do londyńskiego ZOO, do którego przychodziły dzieci i go podziwiały. Do ZOO przychodził również pewien chłopiec Kristofer Robin. Tak bardzo polubił misia, że na pierwsze urodziny otrzymał maskotkę misia.  Jego ojciec Alan Milne, zainspirowany opowiadanymi historiami przez syna o Winnie stworzył postać zwaną Winnie The Pooh…”

By celebrować ten dzień uczniowie przyszli ubrani do szkoły  w kolorach Kubusia Puchatka, przynieśli ze sobą książki o Kubusiu, puzzle oraz pluszaki. Mogli także podczas przerw skorzystać z przygotowanych kolorowanek, znajdujących się w holu oraz bibliotece. Na zajęciach z wychowawcami rozmawiali o przyjaźni, czytali kubusiowe historie oraz oglądali bajkę.