Menu główne
genti dama tip postas

           

                12kiersw22                          

                                                       

Jasełka i Jarmark 2022

Środa, 21 grudnia 2022r. była bardzo pracowitym dniem dla wszystkich. Szczególnie dla najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej- przedszkolaków. Dzieci z grupy „Biedroneczki” i „Pracowite Pszczółki” zaprezentowały, po kilku tygodniach prób i pracy, swoje umiejętności wokalno- teatralne w przygotowanym Przestawieniu Jasełkowym. Swoją grą aktorską opowiedziały zgromadzonej w auli społeczności historię Bożego Narodzenia. Atmosfera była wyjątkowa, dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń. A dzieci, aktorzy, wyglądały uroczo.

W magię Świąt muzycznie wprowadzili nas także zwycięzcy szkolnego Festiwalu kolęd i pastorałek, którzy jeszcze raz zaśpiewali dla nas wykonywane wcześniej utwory. Po Jasełkach, wysłuchaniu ksiąg natchnionych o Bożym Narodzeniu, Pani Dyrektor Iwona Galbraczyk złożyła wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom świąteczne życzenia. Dzieląc się opłatkiem zebrani, z uśmiechem na twarzy, składali sobie życzenia.

W kolejnej części świątecznego spotkania Pani Dyrektor wraz z organizatorami wręczyła nagrody i dyplomy uczestnikom konkursów, które odbyły się w minionym czasie: „Lampion adwentowy”, „Festiwal kolęd i pastorałek”, „Ozdoba świąteczna, stroik”.

*W konkursie „Lampion adwentowy” zwycięzcami zostali:

Kuba Dzwoniarkiewicz kl. I oraz Stanisław Gadzała kl. V.

Miejsce II zajęła Oliwia Ziółkowska kl. II,

miejsce III: Zofia Pikulska kl. III.

Komisja wręczyła również wyróżnienia dla: Zuzanny Zmarzlik, Diany Dzwoniarkiewicz, Joanny Zajkowskiej i Amelii Kałużnej.

*W konkursie bożonarodzeniowym „Ozdoba świąteczna, stroik” :

- w kategorii grup przedszkolnych

I miejsce zajęli ex aequo: Kuba Dzwoniarkiewicz kl. I oraz Maciej Oszczyk grupa 0/I. Wyróżnienie otrzymała Sara Walczyk grupa 0/I.

- W kategorii klas I-III

I miejsce zajęły ex aequo: Amelia Kałużna kl. I oraz Pola Griszke kl. III,

miejsce II ex aequo: Zofia Juszczak kl. II, Zuzanna Zmarzlik kl. III oraz Joanna Zajkowska kl. I.

Miejsce III otrzymał Filip Banaszczyk kl. I.

- W kategorii klas IV-VIII

I miejsce zajęli ex aequo: Oliwia Deja kl. IV, Miechaela Prymus kl. V oraz Igor Sak kl. VII. Wyróżnienie otrzymał Piotr Oszczyk kl. IV.

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

Podziękowania otrzymały także szkolne „Promyczki”, które muzycznie wspierały Jasełka i swoimi anielskimi głosami stworzyły cudowny klimat. Podziękowania otrzymali także uczniowie kl. I, którzy pomogli naszym małym aktorom.

Na koniec wszyscy udali się na wigilijny posiłek.

Po południu odbył się Jarmark Świąteczny dla Rodziców, Dziadków, mieszkańców Mostkowa i okolic. W programie spotkania był koncert zespołu „Sonata”, Przedstawienie Jasełkowe oraz kiermasz charytatywny na rzecz Pogorzelców.

Występy dzieci wzbudzały w widzach wielkie poruszenie, wzruszenie i pozytywne emocje oraz zachęciły do wspólnego kolędowania.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za podjęty trud, by ten dzień był niezwykły. Każdy był Wolontariuszem, pomagał i czynił dobro: Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice. Kiedy jesteśmy razem – wtedy jest Boże Narodzenie.

A.Z.

 Kliknj link aby obejrzeć film.       {youtube}https://youtu.be/E1HAdJSYQsY{/youtube}

 Kliknj link aby obejrzeć film.       {youtube}https://youtu.be/6OsI0W4zoRc{/youtube}