Menu główne
genti dama tip postas

           

                11dżycz22                          

                                                         

Życzliwie, wesoło i kolorowo…

Listopad jest miesiącem, który kojarzy nam się z szarością, zadumą i nostalgią. Często określany jest najsmutniejszym miesiącem roku. Tak jednak nie jest w naszej szkole, gdzie w ponure, często deszczowe dni chętnie się uczymy, kreatywnie spędzamy wspólnie czas i bawimy się znakomicie.

            21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. W tym roku na świecie obchodzi on swoją 50. rocznicę, natomiast w Polsce świętujemy go po raz siedemnasty. Poniedziałkowe lekcje rozpoczęliśmy więc w wyjątkowo dobrych humorach, z uśmiechem na twarzach, z miłymi powitalnymi pozdrowieniami. Dzieci i nauczyciele przyszli na zajęcia ubrani w kolorze żółtym, który jest symbolem pewności siebie, optymizmu, siły emocjonalnej, życzliwości i twórczości. Na przerwach uczniowie wykonywali kartki życzliwości i obdarowywali nimi wybrane przez siebie osoby. Tak powstał szkolny łańcuszek życzeń i pozdrowień😊

            22 listopada kreatywnie bawiliśmy się z kolorową kredką, ponieważ wtorek był Dniem Kredki. Na przerwach dzieci kolorowały różnorodne prace, których motywem przewodnim była kredka.

            Piątek 25 listopada był wyjątkowym dniem dla wszystkich milusińskich, którzy uwielbiają pluszowe przytulanki, ponieważ tego dnia świętował MIŚ. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku, w celu upamiętnienia setnej rocznicy powstania tej maskotki. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III przynieśli do szkoły swoje ukochane pluszowe zabawki. W klasach odbyły się misiowe zabawy, dzieci kolorowały misie, wykonywały łamigłówki oraz poznały historię tego święta. Miłym akcentem była wizyta Misia i Przyjaciół z Barlineckiego Ośrodka Kultury. Dzieci obejrzały teatrzyk z udziałem sympatycznego misia, tańczyły i śpiewały podczas wspólnych urodzinowych zabaw. Miś wręczył także dyplomy i nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie „Ekomiś”. Gratulujemy wszystkim wykonawcom kreatywnych prac!