Menu główne
genti dama tip postas

           

                11BA22                          

                                                         

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

2

Idea obchodzonego w Polsce i na świecie „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu”, ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na skutki palenia tytoniu. W tym roku „Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu” przypadł na 17 listopada. Z tej okazji została podjęta w naszej szkole edukacja antynikotynowa uczniów, uświadamiająca niekorzystny wpływu palenia papierosów, czyli zagrożeń wynikających  z biernego i czynnego palenia.

W trosce o nasze zdrowie zostały  przeprowadzone wśród uczniów zajęcia profilaktyczne oraz program antynikotynowy, którego głównym celem było zapobieganie paleniu wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Poszerzyliśmy swoją wiedzę w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowaliśmy postawy asertywne związane z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów.

Mamy nadzieję, że poprzez wspólne działania, zachęcanie do zdrowego stylu życia, codziennej aktywności fizycznej i rozwijania zainteresowań,  przyczyniliśmy się do zwiększenia świadomości naszych uczniów, jak ważna jest inwestycja we własne zdrowie.