Menu główne
genti dama tip postas

           

                09DChł22                          

                                                         

Dzień Chłopaka 2022

 

Dzień Chłopaka obchodzony jest od 19 listopada 1999 roku. Zainicjowany został w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy aktywistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Miał być symbolem równowagi płci oraz odpowiedzią na Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Już od wczesnych godzin porannych, w piątek 30 września br., chłopcy z naszej szkoły zostali obdarowani prezentami i słodkościami przygotowanymi przez koleżanki z klasy. Wszystko za sprawą Święta Chłopców- Dnia Chłopaka. Ten miły gest oraz złożone serdeczne życzenia rozpoczęły obchody Dnia Chłopaka.

O chłopcach pamiętał także Samorząd Uczniowski, który przygotował z pomocą opiekunów oraz Pani Ewy Dyk i Pana Andrzeja Galbarczyka „Galę Wyboru Super Chłopaka klas IV-VIII”. Chłopcy z klas I-III uczestniczyli w prezentacji, po której każdy otrzymał legitymację „Super Chłopka” oraz słodkość. Podczas Gali dziewczynki wybrały trzech „Super Chłopaków”. Wyróżnieni zostali także nauczyciele, którzy wraz z finalistami zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez Panie z SU. Wszystkim uczestnikom dostarczyły one wiele radości i dobrej zabawy.

Życząc chłopcom, tym dużym i tym małym, spełniania marzeń i uśmiechu każdego dnia, pragniemy powiedzieć, że:

CHŁOPAK to stworzenie takie

Co bywa różnorakie!

Są weseli i szaleni

Nie brakuje wśród nich leni,

Czasem bardzo są poważni,

Często silni i odważni!

Wciąż nastroje swe zmieniają

Plany różne obmyślają

Ale mimo różnych wad

Nudny byłby bez nich świat

Więc dnia tego dziękujemy

Że wśród stworzeń tych żyjemy!