Menu główne
genti dama tip postas

 EDJ  

Europejski Dzień Języków

 

Co roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto ma na celu zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych  oraz propagowanie zalet różnorodności językowej..

W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień  we wtorek 29 września.

W ramach tego dnia organizatorki p.Izabela Szkwarek oraz p.Edyta Jakubcewicz przygotowały wiele ciekawych wydarzeń i wyzwań dla uczniów. Odbyły się m.in.:

  1. Dwujęzyczny konkurs angielsko-niemiecki pt. „Bo języki warto znać” (po dwóch uczniów wytypowanych z klasy). Pierwsze miejsce zajęły uczennice kl.8 Aleksandra Rychlińska i Martyna Kowalek, drugie miejsce Aleksandra Mazur i Jakub Kubiakz kl. 6, a trzecie miejsce Rafał Ciołek i Szymon Pruszyński z kl.7.
  2. Ciekawy akcent językowy w formie dodatkowych zadań na zajęciach języka angielskiego i niemieckiego w tym dniu.
  3. Przygotowanie przez uczniów wraz z wychowawcą wspólnego plakatu wylosowanego państwa oraz zapisanie 3 magicznych słów w tym języku (proszę, przepraszam, dziękuję), stroje i barwy tego kraju w dniu święta.

Największą atrakcją jednak okazała się muzyka pochodząca z wielu krajów puszczana na przerwach. Wśród nich hiszpańskie, niemieckie, włoskie, angielskie czy francuskie przeboje. Uczniowie, a także nauczyciele, doskonale się bawili podczas tych przerw i z uśmiechem wracali na zajęcia! Zapraszamy do fotorelacji.

 

                                                                                   Organizatorzy:

I. Szkwarek, E. Jakubcewicz