Menu główne
genti dama tip postas

 Dz. Papieski  

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

Ojciec Święty na zawsze
w naszych sercach

 

 

            18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, ukochany przez wielu papież Polak. Dla przyjaciół Lolek. Człowiek, który chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Kochał ludzi, modlił się za nich, rozumiał i słuchał problemów. Był człowiekiem mądrym i wrażliwym na potrzeby innych. Do końca swoich dni w codziennej modlitwie powierzał swoje życie Bogu. 16 października 1978 r. został wybrany na następcę św. Piotra. Przyjął imię Jan Paweł II. Jego misja zakończyła się 2 kwietnia 2005 roku. Po sześciu latach został błogosławionym – 1 maja 2011r., a trzy lata później - 27 kwietnia 2014r. kanonizowany.  Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin i Światowych Dni Młodzieży.

W 2006r. nasza szkoła przyjęła imię Jana Pawła II jako patrona szkoły i otrzymała sztandar. Podczas uroczystości nadania szkole imienia Jana Pawła II - 18 maja 2006r., został posadzony dąb szypułkowy wyhodowany z żołędzi zebranych w 2003r. z najstarszego w Polsce Dębu Chrobrego, które zostały poświęcone przez Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 28.04.2004r. Od 2007r. należymy do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i bierzemy udział w międzyszkolnych konkursach wiedzy. W październiku 2007r. uczestniczyliśmy w VII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy na Jasną Górę i tam z rąk kardynała Stanisława Dziwisza otrzymaliśmy relikwie Ojca Świętego.    

Każdego roku, w dniu urodzin Karola Wojtyły, uroczyście obchodzimy Dzień Patrona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie. Cyklicznie spotykamy się wszyscy przy obelisku Jana Pawła II, gdzie po informacji Pani Dyrektor Iwony Galbarczyk, uroczyście zapalamy znicze.

Jest to nasz symbol pamięci i jedności. Następnie uczestniczymy we mszy św. w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Mostkowie. Kolejnym etapem obchodów jest przywołanie wspomnień związanych z naszym patronem i koncert pieśni papieskich. Wspominamy Papieża Polaka w wierszach i piosenkach. Obchodom zawsze towarzyszą konkursy wiedzy, przedmiotowe oraz sportowe dotyczące Karola Wojtyły. 

W tym roku 18 maja 2020r. mimo trudnej sytuacji dla nas wszystkich świętujemy 100. urodziny Jana Pawła II, prosząc Go o błogosławieństwo i opiekę. Będą to niezwykłe urodziny, gdyż to szczególny dzień dla nas wszystkich. Wielką radością i zaszczytem dla nas jest mieć takiego świętego za opiekuna.

„Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się! Chrystus wie, "co jest w człowieku”. Tylko On to wie!”

 

 Program obchodów

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

  1. Zaśpiewajmy hymn obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II  "Nie zastąpi ciebie nikt"  

  {youtube} 

 {/youtube}

   Nie zastąpi Ciebie nikt

  {youtube} 

 {/youtube}

  karaoke Nie zastąpi Ciebie nikt

    2. Obejrzyjmy film "10 lat z Janem Pawłem II"    

Kliknij link aby obejrzeć film.       {youtube} https://youtu.be/OPIz-PI8Bn0 {/youtube}

  3. Przekonaj się ile wiesz o swoim Patronie - rozwiąż test   https://forms.gle/Tn8fDiokt2D3FToEA

    4. Wykonaj flagę papieską i umieść  ją w widocznym miejscu. 

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas z Janem Pawlem II