Menu główne
genti dama tip postas

   01mis20               

Urodziny Kubusia Puchatka

 

17.01.2020r.

Kubuś Puchatek to bohater znanej kultowej powieści, która po raz pierwszy ukazała się w Londynie w 1926 roku. Książka nosiła tytuł “Kubuś Puchatek”, a następnie “Chatka Puchatka”. Przygody tego sympatycznego misia doczekały się wielu ekranizacji na całym świecie, a także adaptacji teatralnych. Autor Alan Milne napisał tę powieść z myślą o swoim synku, któremu podarował na urodziny pluszowego misia. Kilkuletni syn pisarza – Krzyś został też jednym z bohaterów książek.

W Polsce przygody Puchatka, misia o niezbyt smukłym brzuszku, uwielbiającego „małe co nieco” i jego przyjaciół: Prosiaczka, Królika, Kłapouchego, Kangurzycy z Maleństwem, Tygryska i Krzysia, są znane niemalże przez każde dziecko. To dzięki tłumaczeniu Ireny Tuwim.

18 stycznia Kubuś Puchatek obchodził swoje urodziny. Z tej okazji razem
z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu odwiedzili dzieci w naszej szkole. Miś o bardzo małym rozumku, który z ciekawością patrzy na świat, zadał dzieciom kilka pytań dotyczących jego przygód. Przyjaciele Kubusia zaprosili wszystkie dzieci do wspólnej piosenki i zabawy. Na koniec spotkania Kubuś usłyszał gromkie „Sto lat”, po którym obdarowany został urodzinowymi niespodziankami.

 D.D.