Menu główne
genti dama tip postas

   12konan19               

„POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA”

 

W miesiącu grudniu uczniowie kl. 0-III naszej szkoły wzięli udział w VI Wojewódzkim Rodzinnym Konkursie Artystycznym „POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA”, organizowanym przez Szkołę Podstawową  nr 14  im. Danuty Szyksznian w Szczecinie. Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem Dyrektora Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, Księdza dr Pawła Płaczka.

Celem  konkursu było: rozwijanie zdolności twórczych dziecka, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne działanie, propagowanie wartości chrześcijańskich oraz wspieranie działalności misyjnej. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać przestrzenną sylwetkę Anioła z dowolnego materiału, o maksymalnej wysokości 60 cm. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: „Najsympatyczniejszy Anioł” i „Najbardziej pracochłonny Anioł”. Łącznie do konkursu  zgłoszonych zostało ponad 300 aniołów z całego województwa,
a z naszej szkoły ok. 30 aniołów. Wśród 25 laureatów konkursu znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły, którzy zostali zaproszeni na uroczysty finał do Szczecina. 12 grudnia 2019 r. w SP 14 w Szczecinie odbyła się uroczysta gala finałowa, na której ogłoszono wyniki konkursu. Zwycięzcami w obu kategoriach zostali uczniowie naszej szkoły: Sebastian Urbanowski -uczeń klasy II ,zajął I miejsce w kategorii
„Najsympatyczniejszy Anioł” oraz Michał Nowak - uczeń klasy II, który zajął I miejsce w kategorii „Najbardziej pracochłonny Anioł”.

Serdecznie gratulujemy. 

 D.D.