Menu główne
genti dama tip postas

   11mis19               

Dzień Pluszowego Misia

 

Urodziny Pluszowego Misia od 2002 roku obchodzimy 25 listopada. Święto to jest obchodzone na całym świecie, a jego data nie jest przypadkowa. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tego pluszaka. Zabawkę stworzył producent zabawek, który zainspirował się historią małego niedźwiadka postrzelonego w 1902 roku na polowaniu, w którym uczestniczył prezydent Stanów Zjednoczonych – Teodor Roosvelt z przyjaciółmi. Niedźwiadka wówczas uwolniono, a całą historię zilustrowano w komiksie. Misia nazwano Teddy Bear, nawiązując tym samym do prezydenta. Obecnie pluszowy miś często jest największym przyjacielem dziecka, to kultowa zabawka na całym świecie.

21 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosił na swoje urodziny, w Barlineckim Ośrodku Kultury, Miś Panda z przyjaciółmi, Królikiem i Kłapouchym. Na scenie sali widowiskowej wystąpił teatr „Gwitajcie” ze Szczecina ze swoim przedstawieniem „Bajki Jana Brzechwy”. Przedszkolaki świętowały urodziny Pluszowego Misia i bawiły się wyśmienicie.

25 listopada w szkole misiowe urodziny obchodziły wszystkie dzieci. W tym dniu przyniosły swoje ukochane pluszaki, uczestniczyły w konkursie wiedzy o misiach i kolorowały ilustracje przedstawiające misie.

      

 D.D.