Menu główne
genti dama tip postas

 10szkpam19  

„Szkoła pamięta”

 

 

Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którą włączyli się uczniowie
i nauczyciele naszej szkoły oraz oddziałów przedszkolnych. Celem tej inicjatywy było podjęcie działań upamiętniających ważne wydarzenia oraz postacie, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

W ramach akcji uczniowie z nauczycielami odwiedzili groby zmarłych na pobliskim cmentarzu. W szczególny sposób wspominaliśmy naszych bliskich, którzy odeszli oraz zmarłych związanych
z historią naszego regionu i społeczności. Porządkowaliśmy groby, sprzątaliśmy te bezimienne
i opuszczone, a na znak pamięci zapaliliśmy znicze.

Ponadto w szkole zostało zorganizowane spotkanie patriotyczne z przedstawicielem Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic Panią Reginą Kozar. Pani Regina opowiedziała nam o działalności muzeum poświęconego Woldenberczykom – jeńcom wojennym stacjonującym w Woldenbergu- Dobiegniewie. Ich ewakuacji do Niemiec, życiu obozowym oficerów i tragicznej śmierci 18 jeńców na terenie majątku w Dziedzicach (Deez).

Dziękujemy za lekcję historii, dzięki której nasza szkoła pamięta…

 

 D.D.