Menu główne
genti dama tip postas

 dożynki19  

Święto Plonów

14. 09. 2019r.

 

 

Dożynki to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika, jak i dla wszystkich mieszkańców wsi. To święto radości i podziękowania za zebrane plony, zwiastujące nadejście czasu na odpoczynek po ciężkiej pracy. To również święto zadowolenia z sumiennie wypełnionych obowiązków.

               14 września swoje Dożynki obchodzili mieszkańcy Mostkowa. Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły również przyłączyli się do organizacji i świętowania . Na dzieci czekały różnorodne animacje. Chętni mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych, konkursie plastycznym pt. „Plony z pola i ogrodu”, a także konkursie na najpiękniej wykonanego gniotka, podczas warsztatów plastyczno – technicznych. Atrakcją dla dzieci były zabawy z gigantycznymi bańkami mydlanymi , możliwość zagrania w kręgle oraz zabawa z chustą animacyjną klanza.

               Zwieńczeniem zmagań sportowych oraz konkursów było uroczyste wręczenie nagród przez Panią Dyrektor Iwonę Galbarczyk oraz Sołtysa wsi Mostkowo Pana Romana Wilka.

               Po mszy św. wszyscy zgromadzili się na placu kościelnym, gdzie odbył się koncert zespołu „SONATA” pod przewodnictwem Pana Andrzeja Galbarczyka oraz wspólna biesiada.

       D.D.