Menu główne
genti dama tip postas

 04rb19  „Rower dla Bartka”


 

 

Już od dwóch lat uczeń naszej szkoły Bartek przebywa w Salezjańskiej Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej „Nasz Dom”. Pamiętając o naszym uczniu i koledze, na święta Bożego Narodzenia przekazujemy przyniesione przez chętne dzieci i nauczycieli prezenty, zabawki i słodycze. Podczas ostatniej rozmowy z chłopcem dowiedzieliśmy się, iż Jego wielkim marzeniem jest nowy rower. Postanowiliśmy spełnić to życzenie. Tak powstała akcja „Rower dla Bartka”. Podczas zbiórki, która trwała kilka miesięcy, sprzedawaliśmy ciasta i dekoracje świąteczne. Dzięki wielkiej życzliwości wielu osób uzbieraliśmy kwotę 1.563,99 zł , która pozwoliła nam na realizację marzenia Bartka.

            1 kwietnia grupa reprezentacyjna nauczycieli odwiedziła chłopca i przekazała upragniony rower. Bartek i wszyscy mieszkańcy tego szczególnego miejsca przywitali ich wyjątkowo ciepło. Radość i łzy wzruszenia malowały się na wszystkich twarzach.

Cieszymy się bardzo, że dzięki tak owocnej współpracy dzieci, nauczycieli i rodziców, mogliśmy spełnić choć jedno dziecięce marzenie. Z całego serca dziękujemyJ

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

      

                                             

D.D.