Menu główne
genti dama tip postas

 03pdw19  Witamy Wiosnę  22.03.2019r.

 

 

Wyczekiwana przez wszystkich wiosna na dobre zagościła w progach naszej szkoły 22 marca, kiedy to uroczyście pożegnaliśmy Marzannę - naszą zimową pannę,
a przywitaliśmy wiosnę.

Wszystkie dzieci kolorowo ubrane, z akcentami wiosennymi, gaikami i instrumentami, w barwnym korowodzie wyruszyły ulicami Mostkowa. Na koniec przemarszu, przy okrzykach spaliły naszą Marzannę, by już wiosenna aura towarzyszyła kolejnym dniom i sprzyjała radosnej zabawie na powietrzu.

„Wiosna, Wiosna, wiosna, ach to ty….”

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca 2019r.

            Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, cała społeczność szkolna przyłączyła się dziś do światowego eventu, zakładając kolorowe skarpetki nie do pary.
          Święto to ustanowione zostało w 2005 roku, a od 2012 roku jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na całym świecie 21 marca, w dniu rozpoczynającej się wyjątkowej pory roku wiosny, porównywanej z  narodzinami ludzi niezwykłych, z dodatkowym, niepasującym chromosomem, odbywają się liczne imprezy. Ich celem jest poszerzenie świadomości społecznej dotyczącej praw ludzi z wadą genetyczną, trisomią 21 chromosomu.

        Nasze dzieci wiedzą, że to tak niewiele…. jeden dodatkowy niepasujący chromosom.

 

      

                                             

D.D.

 

 Kliknj link aby obejrzeć film.       {youtube}https://https://be/5riXtod4lgU{/youtube}