Menu główne
genti dama tip postas

 01db19     

Babciu i Dziadku kochamy Was…” 21.01.2019r.

 

         Jak można zdobyć umiejętność, by w trudnych chwilach nieść pociechę? Jak można, stać się jak Ty, Babciu, Dziadku, cudownym człowiekiem? Na te pytania próbowały odpowiedzieć przedszkolaki i uczniowie klas I-III podczas dwóch spotkań, jakie odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie, z okazji wyjątkowego święta, Dnia Babci i Dziadka.

       21 stycznia przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych podczas uroczystej akademii ciepło i serdecznie przywitały miłych gości, życzyły im zdrowia i szczęścia, recytowały wierszyki, śpiewały wzruszające do łez piosenki oraz zabawnie i rytmicznie tańczyły.
Do tańca zaprosiły również swoje Babcie. Szczęśliwi Dziadkowie obficie wynagrodzili brawami swoje pociechy za piękny występ. Dzieci wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki, przytulając się przy tym mocno, wywołując radość na ich twarzach. Zaprosili także ukochane Babcie i Dziadków na wspólne rozmowy przy pysznym cieście, kawie i herbatce. Podczas poczęstunku na gości czekała wielka niespodzianka, która była nie lada gratką. Dziadkowie wzięli swoje wnuki na kolana i zobaczyli jak są przez nich postrzegani, podczas nagranego wywiadu z ich ukochanymi wnuczętami.

       Drugie spotkanie odbyło się w godzinach popołudniowych. Uczniowie klas I-III podekscytowani, cały dzień oczekiwali na swoich najbliższych. Przy pięknie nakrytych stołach, słodkim cieście, kawie i herbatce Babcie i Dziadkowie z wielkim wzruszeniem oglądali występy swoich wnuków. Uczniowie klasy I i II recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Natomiast dzieci z klasy III zaprezentowały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, w którym w humorystyczny, bajkowy sposób ukazana została historia wielkiej miłości Babci i Wnuczki. Występ artystyczny przepełniony był śpiewem, tańcem i muzyką. Mali artyści z przejęciem odegrali swoje role. Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Po części artystycznej uczniowie obdarowali przybyłych gości samodzielnie wykonanymi prezentami.

       Naszym kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy wielu pięknych chwil
w życiu oraz dni tak magicznych, jak dzień ich święta.